Piątek bez rozstrzygnięć

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
13-12-2013, 16:34

Ostatni dzień tygodnia nie przynosi żadnych rozstrzygnięć na parach złotówkowych.

W godzinach porannych złotówka osłabiała się względem głównych walut, po południu jednak do głosu ponownie doszła strona podażowa na tych instrumentach. Dzisiejszy zaskakująco niski odczyt inflacji CPI w naszym kraju może być przyczyną kolejnej obniżki stóp przez RPP w przyszłym roku, co z kolei osłabiłoby złotówkę.

USD/PLN

Notowania USD/PLN od miesiąca poruszają się we wnętrzu kanału regresji. Obrona dolnego ograniczenia tego kanału we wtorek skutkowała zbudowaniem wąskiej konsolidacji, a od wczoraj wzrostowym odbiciem na tej parze. Dzisiaj wzrosty te są kontynuowane. Sytuacja techniczna przemawia za dalszą dominacją strony popytowej z uwagi na obronę ważnych wsparć i bliskość kluczowych zasięgów dla sekwencji spadkowej oraz wyprzedania i pozytywnych dywergencji na wskaźnikach impetu na danych intra. Potencjalnym celem dla wzrostów są okolice 3,08 – 3,1150 (61,8% zniesienie listopadowo-grudniowej fali spadkowej, krótko- i średnioterminowa linia trendu spadkowego).

GBP/PLN

Na notowaniach GBP/PLN po wczorajszej, lokalnej, wzrostowej korekcie kontynuujemy ruch spadkowy. Obecnie kurs zbliżył się już do dolnego ograniczenia istotnej strefy wsparć wyznaczanej przez zgęszczenia zniesień listopadowej sekwencji wzrostowej (4,95 – 4,9750). Jeżeli kurs sforsuje te poziomy to znacznie skomplikuje to obraz techniczny tej pary. Jeśli średnioterminowa formacja, która kształtuje się na tej parze od czerwca br. miałaby być trójkątem symetrycznym korygującym wcześniejszy ruch w górę, to spadki powinny się na obecnych poziomach zakończyć (patrz wykres). W przeciwnym razie czeka nas ruch w dół do strefy 4,8590 – 4,8750 (dolne ograniczenie hipotetycznej formacji trójkąta i minima z października br.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Piątek bez rozstrzygnięć