Piątek kolejnym dniem wzrostów indeksów GPW

ISBnews
opublikowano: 11-10-2013, 08:54

Po bardzo dobrym czwartku, także piątkowa sesja na GPW zapowiada się optymistycznie. Zdaniem analityków optymizm podtrzymają udane sesje w USA oarz Azji.

"Czwartek był kolejnym dniem, kiedy warszawskie indeksy zakończyły notowania nad kreską. WIG20 zanotował wzrost o ponad 3,5%. Inwestorzy już drugi dzień z rzędu łapali oddech po kilku dniach spadków. Równie pozytywnie zachowywał się DAX, który wzrósł o niemal 2,0%. Tak dobre nastroje na rynkach były efektem publicznego ogłoszenia przez prezydenta Obamę kandydata na szefa FED" - powiedział analityk BDM, Adrian Górniak.

W jego ocenie dobre nastroje panują także na giełdach w USA, co widać także na kontraktach futures. Indeks S&P wzrósł o niemal 2,2%, NASDAQ o ok. 2,3%, a DJIA o niemal 1,5%. Japońskie NIKKEI rośnie o niemal 1,3%. Z danych makro istotne dla giełdy mogą być dane o inflacji konsumenckiej w Niemczech (CPI oraz HICP pozostały bez zmian) oraz ogłoszenie bilansu płatniczego w Polsce.

"Indeks blue chipów powinien utrzymać wzrosty, a najbliższego wsparcia można się dopatrywać na poziomie ok. 2420,0 pkt" - podsumował Górniak.

W czwartek indeks WIG30 wzrósł o 3,11% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2.626,03 punktów, a WIG20 wzrósł o 3,54% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął 2.468,70 punktów.

Indeks WIG zwyżkował o 2,92% do 51.806,83 punktów.

Obroty na rynku akcji wyniosły 1,37 mld zł, a największe zanotował PKO BP – 259 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane