Pięć faworyzowanych trejdów walutowych

Listę najchętniej zawieranych przez fundusze hedgingowe transakcji walutowych publikuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Wyświetl galerię [1/5]

5. MXNCLP - w górę. Zarządzający radzą kupować peso meksykańskie za inne waluty rynków wschodzących. Choć są podzieleni, jeśli chodzi o perspektywy walut rynków wschodzących, jednak wielu z nich pozytywnie odnosi się do peso. Przyczyny to silny wzrost gospodarczy, reformy i podwyższona ocena wiarygodności kredytowej. Specjaliści obawiają się kupowania peso za dolara, który może okazać się zbyt mocną walutą. Znacznie bardziej atrakcyjnymi kandydatami po krótkiej stronie transakcji wydają się waluty wolniej rozwijających się gospodarek wschodzących.

2013 r. był fatalnym rokiem dla globalnych funduszy hedgingowych inwestujących na rynku walutowym. Przeciętnie każdy z nich zarobił zaledwie 0,4 proc. Jednak zdaniem Anthony’ego Lawlera z towarzystwa GAM, w tym roku na popularnych strategiach walutowych będzie się wreszcie dało zarobić, a to już zachęca zarządzających do zwiększania zakładanych pozycji. Oto pięć transakcji, za które – według danych amerykańskiej komisji CFTC – najchętniej stawiają fundusze.

1. USDJPY - w górę.

Kupno dolarów za jeny to najbardziej popularna wśród zarządzających strategia, która na dodatek przyniosła największe zyski spośród wszystkich najważniejszych strategii wykorzystywanych w ubiegłym roku. Zdaniem specjalistów słabość jena się przedłuży na 2014 r., dzięki łagodnej kontynuacji łagodnej polityki Banku Japonii. Tymczasem ograniczenie skupu aktywów powinno popchnąć w górę wartość dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Reuters.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pięć faworyzowanych trejdów walutowych