Pięć faworyzowanych trejdów walutowych

Listę najchętniej zawieranych przez fundusze hedgingowe transakcji walutowych publikuje Reuters na swojej stronie internetowej.

1.    USDJPY - w górę. Kupno dolarów za jeny to najbardziej popularna wśród zarządzających strategia, która na dodatek przyniosła największe zyski spośród wszystkich najważniejszych strategii wykorzystywanych w ubiegłym roku. Zdaniem specjalistów słabość jena się przedłuży na 2014 r., dzięki łagodnej kontynuacji łagodnej polityki Banku Japonii. Tymczasem ograniczenie skupu aktywów powinno popchnąć w górę wartość dolara.
Wyświetl galerię [1/5]

1. USDJPY - w górę. Kupno dolarów za jeny to najbardziej popularna wśród zarządzających strategia, która na dodatek przyniosła największe zyski spośród wszystkich najważniejszych strategii wykorzystywanych w ubiegłym roku. Zdaniem specjalistów słabość jena się przedłuży na 2014 r., dzięki łagodnej kontynuacji łagodnej polityki Banku Japonii. Tymczasem ograniczenie skupu aktywów powinno popchnąć w górę wartość dolara.

2013 r. był fatalnym rokiem dla globalnych funduszy hedgingowych inwestujących na rynku walutowym. Przeciętnie każdy z nich zarobił zaledwie 0,4 proc. Jednak zdaniem Anthony’ego Lawlera z towarzystwa GAM, w tym roku na popularnych strategiach walutowych będzie się wreszcie dało zarobić, a to już zachęca zarządzających do zwiększania zakładanych pozycji. Oto pięć transakcji, za które – według danych amerykańskiej komisji CFTC – najchętniej stawiają fundusze.

1. USDJPY - w górę.

Kupno dolarów za jeny to najbardziej popularna wśród zarządzających strategia, która na dodatek przyniosła największe zyski spośród wszystkich najważniejszych strategii wykorzystywanych w ubiegłym roku. Zdaniem specjalistów słabość jena się przedłuży na 2014 r., dzięki łagodnej kontynuacji łagodnej polityki Banku Japonii. Tymczasem ograniczenie skupu aktywów powinno popchnąć w górę wartość dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Reuters.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pięć faworyzowanych trejdów walutowych