Pięć firm wyda 80 mln zł

opublikowano: 13-06-2019, 22:00

W tarnobrzeskiej strefie ekonomicznej zainwestuje pięć firm. Cztery z nich, w tym Norgpol i Wipasz, na Lubelszczyźnie.

Gala BBG, Linter Energia, Norgpol, Wipasz i Stalmont — pięciu przedsiębiorców otrzymało decyzję o wsparciu w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE). Firmy zainwestują łącznie ponad 80 mln zł.

Adam Kuśnierz
Zobacz więcej

Adam Kuśnierz Fot. GK

Najwięcej — 37 mln zł — wyda Wipasz, producent pasz. Spółka, która już korzysta ze zwolnień podatkowych w TSSE, zbuduje nowy zakład w Międzyrzecu Podlaskim. Będzie w nim produkować paszei gotowe karmy dla zwierząt, głównie granulowane, z surowców zbożowych oraz dodatków pochodzenia mineralnego i roślinnego. Pracę znajdzie tam 16 osób.

32 mln zł wyda Norgpol, rodzinna firma założona w 1991 r. w Rykach, która produkuje materiały dla odlewnictwa i spawalnictwa, materiały termoizolacyjne, elektroizolacyjne, urządzenia laboratoryjne, ceramikę dla hut szkła, piece i suszarnie, a obecnie pracuje m.in. dla Przemysłowego Instytutu Badań i Rozwoju. W związku z inwestycją zatrudni 10 pracowników.

W Białej Podlaskiej kosztem 2,2 mln zł rozbuduje się Gala BBG, producent nadwozi do samochodów osobowych i dostawczych oraz lawet i autotransporterów, który zwiększy zatrudnienie do 30 osób.

2 mln zł wyda Stalmont, producent instalacji procesowych ze stali kwasoodpornej i maszyn do przemysłów spożywczego, chemicznego, browarniczego i farmaceutycznego. W gminie Poniatowa w województwie lubelskim zbuduje halę produkcyjną i utrzyma 13 miejsc pracy.

Tylko jedna firma, Linter Energia, inwestuje nie na Lubelszczyźnie, lecz na Podkarpaciu. Wyda 6,9 mln zł i rozpocznie produkcję lamp w nowej technologii. Dzięki inwestycji powstanie osiem etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu