Piechocińsk: PSL będzie "specyficzną opozycją" wobec rządu

Polska Agencja Prasowa SA
05-05-2006, 22:09

Wiceszef PSL Janusz Piechociński powiedział w piątek, że ludowcy będą "specyficzną opozycją" wobec powstałego tego dnia rządu większościowego i realizowanego przez niego programu.

Wiceszef PSL Janusz Piechociński powiedział w piątek, że ludowcy będą "specyficzną opozycją" wobec powstałego tego dnia rządu większościowego i realizowanego przez niego programu.

    "Na pewno nie będziemy taką opozycją, jaką od samego początku jest SLD czy PO. Będziemy starali się wydzielić sprawy i przestrzenie, w których nie ma różnicy między rządzącymi, a tymi, którzy się w układzie rządowym nie znaleźli" - mówił Piechociński.

    Do takich obszarów zaliczył m.in. procesy inwestycyjne, usprawnienie wykorzystania pieniędzy pochodzących z UE, rozwój infrastruktury oraz otwarcie na pozarządowe ruchy i środowiska obywatelskie.

    "Przez ostatnie pół roku, nowego znaczenia nabrało definiowanie i sytuowanie PSL jako partii +obrotowej+, jako formacji, która potrafi rozmawiać i budować kompromis w realnych sprawach z różnymi środowiskami" - zaznaczył wiceszef ludowców.

    Polskie Stronnictwo Ludowe ma w Sejmie 25 posłów. Pod koniec kwietnia Rada Naczelna Stronnictwa zdecydowała przytłaczającą większością głosów, że partia nie wejdzie do koalicji rządowej PiS i Samoobrony. Za przystąpieniem ludowców do koalicji opowiedziało się wówczas jedynie dwóch członków Rady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Piechocińsk: PSL będzie "specyficzną opozycją" wobec rządu