Pięciogwiazdkowy Hilton stanie w Łodzi

Emil Górecki
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Wymagający turyści zwiedzający Łódź zwykle zatrzymują się w Warszawie. Ale to już przeszłość — w mieście powstanie hotel Hilton.

Wymagający turyści zwiedzający Łódź zwykle zatrzymują się w Warszawie. Ale to już przeszłość — w mieście powstanie hotel Hilton.

Na początku marca polsko-brytyjska spółka Bacoli Properties, występująca w imieniu sieci Hilton, wygrała przetarg na 6 tys. mkw. działki przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Mickiewicza. Zapłaci za nią 18 mln zł. Za kolejne 220 mln zł staną: siedmiopiętrowy hotel z 200 pokojami, 27-piętrowy wieżowiec z biurami i apartamentami oraz centrum konferencyjne.

— Budynek przy Piotrkowskiej nawiąże do charakteru tej ulicy i miasta. Biznesowa część, położona przy Mickiewicza, będzie mieć wielkomiejski styl, podobnie jak sąsiednie budynki Philipsa i Galerii Łódzkiej — mówi Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi.

Na zbudowanie hotelu inwestor ma 36 miesięcy od podpisania aktu notarialnego.

Z kolei w Warszawie otwarto wczoraj pierwszy hotel Hiltona w stolicy. Budynek dysponuje 314 pokojami oraz nowoczesnym centrum konferencyjnym o powierzchni 3 tys. mkw. Znajduje się w nim największa sala konferencyjna w mieście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu