Pięciu faworytów Erste

Analitycy austriackiego banku lepiej oceniają potencjał polskich akcji.

Do listy wybranych przez instytucję 10 najbardziej atrakcyjnych spółek w regionie dołączyły Kęty. Jak przewiduje austriacki bank, najwięcej stracić będzie można natomiast na papierach Amrestu, TVN i Eurocashu.

Z listy spółek zagrożonych przeceną zniknęło CCC. Spośród pozostałych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie Erste Group zaleca kupowanie akcji BZ WBK, PKO BP, Bogdanki i PGNiG. Lepiej tymczasem unikać papierów BRE Banku, Synthosu, Polic, KGHM, JSW, PKN Orlen, Lotosu i Enei.

Jak ocenia austriacki bank, na tle regionu przed Polską rysują się relatywnie najlepsze perspektywy gospodarcze,jednak znalazły już one odzwierciedlenie w cenach akcji.

Tymczasem utrzymywał się będzie wpływ negatywnych czynników. Jako rynek wschodzący polska giełda będzie wrażliwa na wydarzenia związane z zaostrzaniem polityki Fedu. Wyzwaniem będzie zmiana charakteru funduszy emerytalnych, które przestaną być inwestorami hołdującymi strategii „kup i trzymaj”.

„Pierwsze umorzenia, zapowiadane na ten rok, przy jednoczesnym ograniczeniu napływów, sprawią, że fundusze przestaną być stroną kupującą na rynku” — przestrzegają autorzy raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu