Piekarze chcą poprawek

opublikowano: 21-03-2018, 22:00

Środowisko rzemieślnicze apeluje do resortu pracy o wydanie wykładni nieprecyzyjnych przepisów dotyczących zakazu pracy w handlu w niedziele

Środowisko rzemieślnicze apeluje do resortu pracy o wydanie wykładni nieprecyzyjnych przepisów dotyczących zakazu pracy w handlu w niedziele — w związku z problemami zgłaszanymi przez sklepy producenckie przedsiębiorców wytwarzających pieczywo i wyroby cukiernicze. Apeluje również o korektę tych regulacji.

W piśmie do Elżbiety Rafalskiej, minister pracy, Jan Gogolewski, prezes Związku Rzemiosła Polskiego (ZRP), zwraca uwagę, że zgodnie z intencją ustawodawcy sprzedaż świąteczna w sklepach piekarniczych, cukierniczych i lodziarniach miała być dozwolona, gdy przeważająca część ich działalności polega na handlu wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi. W praktyce okazało się, że ten wyjątek sprawdza się tylko w odniesieniu do samodzielnych placówek handlowych.

Prezes ZRP zwraca uwagę, że w przypadku sklepów przyzakładowych nie jest możliwe spełnienie warunku przeważającej działalności polegającej na handlu artykułami piekarniczo-cukierniczymi, gdyż najczęściej jest nią produkcja takich wyrobów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu