"Pieniądze będą teraz omijać USA"

KŁ, CNBC
opublikowano: 18-10-2013, 11:08

“Government shutdown” i porozumienie w ostatniej chwili, by uniknąć niewypłacalności zniszczyły wiarygodność Stanów Zjednoczonych, ocenia Dennis Gartman, popularnego wśród amerykańskich inwestorów raportu analitycznego The Gartman Letter, który przewiduje, że pieniądze będą teraz pompowane w inwestycje zagraniczne.

Zobacz więcej

Dennis Gartman, fot. Bloomberg

Według danych firmy badawczej Lipper, inwestorzy wycofali 43 mld USD z amerykańskich funduszy walutowych w tygodniu zakończonym w czwartek. Fundusze inwestujące w krótkoterminowe obligacje, w tym obligacje skarbowe, odnotowały największy tygodniowy spadek od sierpnia 2011 r.

Zdaniem Gartmana granie z bankructwem sprawiła, że niektórzy amerykańscy inwestorzy zdecydowali się przenieść swoje pieniądze do zagranicznych aktywów. Ponadto uważa, że zagraniczni inwestorzy z pewnością będą chcieli wycofać swoje pieniądze z USA.

- Czy zagraniczni inwestorzy będą dalej uciekać w inwestycje zagraniczne? Odpowiedź brzmi z pewności „tak”. Podejrzewam, że wyrządzona szkoda jest dotkliwa i prawdopodobnie stała – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Pieniądze będą teraz omijać USA"