Pieniądze wciąż uciekają z funduszy

  • Marek Muszyński
opublikowano: 11-08-2022, 08:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Saldo napływów do funduszy inwestycyjnych przez 10 miesiąc z rzędu pozostało ujemne. Pewien przełom nastąpił jednak wśród funduszy dłużnych.

Jak podają analizy.pl z funduszy inwestycyjnych w lipcu wypłacono 2,5 mld zł, czyli o 0,3 mld zł więcej niż w czerwcu. W rezultacie wycofywanie środków trwa nieprzerwanie od października zeszłego roku, a przez 7 miesięcy tego roku wypłacono już 22,6 mld zł.

Ujemne saldo wśród funduszy dłużnych skurczyło się do 1,2 z 1,5 mld zł w czerwcu. Co ważniejsze jednak, po raz pierwszy od lutego dodatni bilans zanotowały fundusze obligacji długoterminowych, w których przybyło 300 mln zł. Szalę przechyliły jednak fundusze obligacji krótkoterminowych oraz obligacji korporacyjnych, z których odpłynęło 600 mln zł, a na minusie znalazły się także fundusze obligacji samorządowych (-140 mln zł) oraz dłużne zagraniczne (-150 mln zł).

Na sile przybrały także odpływy z funduszy akcyjnych, które wzrosły do 800 mln zł z 600 mln zł w czerwcu. Minus wykazały w lipcu także fundusze mieszane oraz surowcowe, z których wypłacono 260 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: mfm

Polecane