Pieniądze znalazły schronienie

opublikowano: 04-04-2018, 22:00

W marcu fala przeceny przetoczyła się przez rynki akcji, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach wszystkich grup funduszy, których przynajmniej część portfela to papiery udziałowe.

W marcu fala przeceny przetoczyła się przez rynki akcji, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach wszystkich grup funduszy, których przynajmniej część portfela to papiery udziałowe. Najwięcej — średnio 7,3 proc. — straciły fundusze akcji tureckich, ale to kategoria marginalna na rodzimym rynku. Dużo więcej aktywów jest w funduszach akcji polskich, które straciły w marcu ponad 5 proc. Niewiele mniej, bo 3,6 proc., straciły fundusze akcji polskich małych i średnich spółek. Te wyniki nie dają wielkich nadziei na poprawę bilansu sprzedaży — w lutym saldo napływów do funduszy akcji polskich było ujemne i wyniosło -520 mln zł.

Pieniądze systematycznie płyną natomiast do rozwiązań bezpiecznych — luty był ósmym z rzędu miesiącem z dodatnim saldem sprzedaży funduszy gotówkowych i pieniężnych, w których ulokowano już ponad 45 mld zł. W marcu wynik z zarządzania w tej kategorii był dodatni (0,2 proc.). Średnio o 0,4 proc. urosły portfele tych, którzy oszczędzają w funduszach polskich papierów dłużnych, grupie równie popularnej jak fundusze gotówkowe i pieniężne. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy