Pierwsza polska jądrówka będzie francuska

DI
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Electricite de France pomoże PGE przy budowie elektrowni atomowej.

Electricite de France pomoże PGE przy budowie elektrowni atomowej.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) poinformowała o podpisaniu z Electricite de France (EdF) memorandum w sprawie rozpoczęcia współpracy w zakresie energii jądrowej. Obejmuje ono prace studyjne dotyczące wykonalności rozwoju reaktorów jądrowych w technologii EPR (Evolutionary Power Reactor konstrukcji firmy Areva) w Polsce oraz wykonalności budowy pierwszego bloku EPR w Polsce do roku 2020. W komunikacie podano też, że firmy podejmą rozmowy "na temat możliwości partnerstwa przemysłowego w zakresie budowy elektrowni jądrowych w technologii EPR w Polsce". PGE podkreśla, że memorandum nie oznacza wyłączności dla EdF.

"PGE planuje w najbliższym czasie podpisać podobne porozumienia z innymi partnerami" — napisała polska spółka w notce.

PGE rozważa budowę dwóch elektrowni jądrowych o zakładanej wstępnie mocy około 3000 MW każda. Wstępnie zakłada, że oddanie do użytku pierwszego bloku nastąpiłoby do końca 2020 r., a kolejnych następowałoby co dwa, trzy lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu