Pierwsza rekomendacja dla Sygnity po wezwaniu

KZ
28-02-2012, 16:42

"Akumuluj" zamiast "kupuj" od DI BRE Banku.

W raporcie z 22 stycznia Piotr Grzybowski, analityk DI BRE Banku, obniżył z "kupuj" do "akumuluj" rekomendację dla akcji Sygnity.

Jego zdaniem wezwanie, jakie na akcje spółki ogłosiło Asseco Poland, nie zostanie zaakceptowane przez akcjonariuszy, chyba że przejmujacy zaproponuje wyższą cenę, niż 21 zł. Ta, oszacowana przez DI BRE, to 23 zł (poprzednio 20,9 zł).

- Słabsze zakończenie udanego roku Chociaż wyniki 4Q2011 stanowiły negatywne zaskoczenie to jednak cały 2011 rok przyniósł spełnienie większości celów postawionych sobie przez Zarząd, a za znaczącą poprawą wyników stało przede wszystkim wprowadzenie dużych oszczędności kosztowych. Oczekujemy, że bieżący rok będzie stał pod znakiem dalszej redukcji kosztów działalności płynącej z rozpoznania ubiegłorocznych cięć w skali całego roku oraz dalszej optymalizacji wydatków (szczególnie w obszarze kosztów najmu i kosztów finansowania). Ponadto spodziewamy się, że 2012 rok przyniesie również aktywizację strony przychodowej i osiągnięcie poprawy wyników dzięki wzrostowi skali działalności Sygnity. Obecny portfel zamówień spółki jest około 21% wyższy w ujęciu r/r, mimo że nie uwzględnia dużego zamówienia w ramach projektu na e-zdrowie, jakie najprawdopodobniej przypadnie Sygnity w najbliższych tygodniach. W 2012 rok rozstrzygana będzie jeszcze duża ilość zamówień w ramach budowy elektronicznej administracji (finansowanej z POIG 7), które dodatkowo mogą zasilać portfel zamówień spółki. Wezwanie jakiego na akcje spółki dokonało Asseco Poland (po 21 PLN za akcję) nie zostanie według nas zaakceptowane przez akcjonariuszy i do ewentualnej realizacji przejęcia konieczne będzie podwyższenie ceny z wezwania. W wyniku aktualizacji naszych prognoz i modelu wyceny podnieśliśmy cenę docelową dla akcji spółki do 23,0 PLN (poprzednio 20,9 PLN). Pozostawia to 10% potencjał wzrostowy. W związku z powyższym obniżamy naszą rekomendację do akumuluj (poprzednio kupuj) - pisze Piotr Grzybowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Pierwsza rekomendacja dla Sygnity po wezwaniu