Pierwsza tesla model 3 wyjechała z fabryki

ŁO
opublikowano: 09-07-2017, 18:51
aktualizacja: 09-07-2017, 18:51

Elon Musk pochwalił się na portalu Twitter zdjęciami pierwszego egzemplarza najnowszego modelu.

Miliarder Elon Musk, współzałożyciel, prezes, a przede wszystkim twarz koncernu Tesla Motors opublikował zdjęcia pierwszego egzemplarza tesli model 3, która wyjechała z fabryki w Kalifornii.  

Zobacz więcej

Fot. twitter.com/elonmusk

Tesla model 3 to kluczowe auto dla amerykańskiego producenta elektrycznych samochodów. Model 3 jest najtańszym pojazdem z ofercie koncernu, więc przyciąga znacznie szerszą grupę klientów niż dotychczasowe produkty. Bazowa cena wynosi około 35 tys. USD.  

Musk chce, żeby pierwszych 30 klientów otrzymało swoje samochody podczas imprezy, która zaplanowana jest na koniec lipca.

Serwis The Verge informuje, że w sierpniu Tesla Motors planuje wyprodukować 100 egzemplarzy, ale później moce produkcyjne zostaną zwiększone i od grudnia koncern ma produkować 20 tys. samochodów miesięcznie.

Firma z siedzibą w kalifornijskim Palo Alto, dostarczyła w pierwszym kwartale 2017 r. na rynek ponad 25 tys. pojazdów elektrycznych. W przyszłym ta liczba ma zwiększyć się do co najmniej 500 tys. sztuk, zaś w 2020 r. ma przekroczyć próg 1 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu