Pierwszy międzynarodowy plan ograniczenia połowów tuńczyków

opublikowano: 26-01-2007, 12:01

Pięć międzynarodowych organizacji przyjęło pierwszy międzynarodowy plan ochrony tuńczyka przed rabunkową gospodarką.

Pięć międzynarodowych organizacji, odpowiedzialnych za regulację połowów tuńczyków w różnych rejonach świata, przyjęło w piątek pierwszy międzynarodowy plan ochrony tego zagrożonego gatunku przed rabunkową gospodarką.

Plan, który przyjęto na zakończenie pięciodniowej międzynarodowej konferencji w Kobe w Japonii, przewiduje m.in. uzgodnienie polityki kontroli światowego handlu tuńczykami, wymiany informacji i sporządzenia wspólnej listy kutrów nielegalnie odławiających te ryby.

Uczestnicy konferencji mówili o "absolutnej konieczności powstrzymania spadku zasobów tuńczyków i przywróceniu zasobów tej zdziesiątkowanej ryby do stałego poziomu".

Na konferencji w Kobe po raz pierwszy spotkali się przedstawiciele ponad sześćdziesięciu krajów świata, reprezentowanych w Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Tuńczyka Atlantyckiego, Komisji Rybołówstwa Pacyfiku Środkowego i Zachodniego, Komisji ds. Tuńczyka na Oceanie Indyjskim, Międzyamerykańskiej Komisji ds. Tuńczyka Tropikalnego i Komisji ds. Ochrony Południowego Tuńczyka Błękitnopłetwego.

Każda z tych międzynarodowych organizacji posiada własne kwoty połowowe tuńczyka i do tej pory miała własny system kontroli zasobów tej ryby. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane