Pierwszy wzrost zysku H&M od ponad dwóch lat

opublikowano: 03-10-2019, 09:22

H&M, druga na świecie sieć sklepów odzieżowych pochwaliła się pierwszym od ponad dwóch lat wzrostem kwartalnego zysku, donosi Reuters.

Zysk netto H&M wzrósł do 3,86 mld SEK z 3,1 mld SEK rok wcześniej. Analitycy prognozowali zysk o 100 mln SEK niższy od osiągniętego. Sprzedaż wzrosła do 62,57 mld SEK z 55,82 mld SEK rok wcześniej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Zysk brutto szwedzkiej spółki w kwartale zakończonym w sierpniu wyniósł 5,0 mld SEK. Rok wcześniej sięgał 4,01 mld SEK. Analitycy spodziewali się poprawy wyniku, ale szacowali go na 4,93 mld SEK. Marżą operacyjna spółki wzrosła do 8 proc. z 7,1 proc.

Reuters przypomina, że H&M dokonał dużych wydatków mających ożywić jego biznes po latach spadku zysków i rosnących na skutek niższej sprzedaży zapasów. Inwestorzy uwierzyli w skuteczność podjętych wysiłków. Akcje H&M zdrożały o 46 proc. w tym roku i o 58 proc. od 13-letniego minimum zanotowanego w ubiegłym roku.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane