Piętnasty Hilton w Polsce

  • Emil Górecki
opublikowano: 09-11-2012, 00:00

Hotelowe sieci walczą o miejsce na rynku. Do lidera, francuskiego Accora, jeszcze im daleko.

Szkielet budynku u zbiegu ulic Wspólnej i Chałubińskiego niedługo przestanie straszyć warszawiaków. Wiosną 2011 r. od dewelopera Salwator odkupiła go austriacka firma S+B Gruppe, a w 2014 r. otwarty zostanie tam 300-pokojowy hotel Hampton by Hilton. Budowa ruszy w listopadzie. To będzie 15. obiekt sieci Hiltona w Polsce.

— Polska to jeden z siedmiu europejskich krajów kluczowych dla naszej firmy. Widzimy tu potencjał rozwoju dla wszystkich kategorii.

Zaczęliśmy od hoteli lepszej klasy. Teraz większy nacisk położymy na hotele niżej klasyfikowane. W Polsce jest 25- 30 dużych i średnich miast z potencjałem na następne 10 lat. To oczywiście nie oznacza, że w każdym będziemy mieli hotel — mówi Ulrich Widmer, wiceprezes ds. rozwoju Hiltona w Europie Środkowo- Wschodniej.

Hilton Worldwide ma w Polsce pięć obiektów, a w planach i realizacji — 10. W Warszawie w 2014 r. otworzy hotel marki Double Tree w dzielnicy Wawer, który będzie miał 365 pokojów. Już w przyszłym roku dojdą dwa Hamptony — jeden przy lotnisku Okęcie, drugi w Gdańsku.

Jednak to nie Hilton jest w ostatnim czasie liderem pod względem szybkości rozwoju. Najbardziej aktywny jest amerykański Best Western. Pierwszy hotel w Polsce sieć otworzyła we Wrocławiu w 1999 r. Wczoraj poinformowała o dołączeniu do niej 16 — w Kielcach.

— Pod względem liczby obiektów jesteśmy w Polsce drugą zagraniczną siecią hotelową. Jeszcze w tym roku dołączymy dwa obiekty — mówi Ghoerghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę.

Palmę pierwszeństwa nadal dzierży należący do francuskiego Accora Orbis, który ma prawie 60 hoteli. Best Western zapowiada, że pod koniec 2013 r. będzie miał ich 30.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Piętnasty Hilton w Polsce