Pilkington znów inwestuje

opublikowano: 14-07-2014, 00:00

90 mln zł chce wydać producent szyb samochodowych na rozbudowę zakładu w Tarnobrzegu. Zatrudni 200 osób.

Będzie kolejna duża inwestycja motoryzacyjna. Pilkington Automotive Poland, firma należąca do japońskiej Grupy NSG, chce rozbudować zakład w Tarnobrzegu. Wyda 90 mln zł i stworzy jeszcze 200 etatów. To kontynuacja projektu budowy fabryki w Chmielowie za 450 mln zł.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dziś zakład zatrudnia 750 osób i produkuje rocznie 7 mln sztuk szyb samochodowych rocznie. Najnowszy projekt Pilkingtona ma zostać — tak jak poprzedni — zrealizowany w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która złożyła w Ministerstwie Gospodarki wniosek o poszerzenie o 55 ha m.in. w Tarnobrzegu, Kobierzycach i Radomiu.

Maciej Ślęzak, szef strefy, przewiduje, że rząd poszerzy ją do końca września. NSG Group ma w Polsce 9 zakładów, w których zatrudnia blisko 3 tys. osób, w tym m.in. fabrykę szkła architektonicznego w pobliskim Sandomierzu.

Dwa lata temu koncern otworzył tu także centrum usług wspólnych zatrudniające 60 osób, które obsługuje zakłady grupy z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski w obszarze IT, finansowo-księgowym i zakupów.

W pierwszym półroczu tarnobrzeska strefa wydała 39 zezwoleń, w których firmy obiecały 1,8 mld zł inwestycji i utworzenie 869 etatów. Od 1 lipca zmieniły się przepisy dotyczące pomocy publicznej. Nie ma jeszcze nowych rozporządzeń i strefy nie mogą wydawać nowych zezwoleń. Ma to być możliwe najwcześniej we wrześniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy