Piloci Ryanair rozważają strajk

opublikowano: 19-09-2017, 14:17
aktualizacja: 19-09-2017, 14:18

Ryanair ma kolejny problem. Ok. 120 pilotów rozważa strajk, twierdzą media.

Największa europejska tania linia lotnicza boryka się z kryzysem spowodowanym przez odwołanie ponad 2 tys. lotów zaplanowanych do 28 października. Tymczasem pojawiły się pogłoski, że irlandzki przewoźnik może mieć kolejny problem. Nieoficjalnie mówi się, że ok. 120 pilotów pracujących dla Ryanaira rozważa strajk z powodu złych warunków pracy. Podobno w poniedziałek odbyły się trzy spotkania w Dublinie w tej sprawie. Irish Independent informuje, że irlandzcy piloci chcą jeszcze spotkać się z kolegami z innych krajów, aby przedyskutować wspólne działanie. Może to być strajk, ale także „masowa” absencja z powodów zdrowotnych.

Jeśli piloci doprowadzą do jakiejś formy skoordynowanych działań, może to mieć duży wpływ na loty. Niedawno podobną akcję przeprowadzili piloci zbankrutowanej linii Air Berlin. Ok. 250 poszło na zwolnienie lekarskie i doprowadzili do nagłego anulowania ok. 100 lotów.

Irlandzki związek pilotów IALPA przekonuje, że tłumaczenia Ryanair iż odwołanie lotów wynika z „zamieszania” z urlopami pilotów nie jest prawdziwe. Twierdzi, że w tym roku z pracy u irlandzkiego przewoźnika zrezygnowało już 718 pilotów. Wielu z nich przeszło do linii Norwegian, która stworzyła hub w Dublinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, uk.finance.yahoo.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Piloci Ryanair rozważają strajk