Pilot: Tu 154 nie mógł ściąć brzozy „jak kosa zboże”

DI
opublikowano: 07-09-2010, 09:37

Nikt nie miał szans na przeżycie zderzenia Tu-154 z ziemią, a Jarosław Kaczyński wyciąga mylne wnioski nt. katastrofy – powiedział w wywiadzie dla „Polski” Piotr Łukaszewicz, były dowódca jednostki szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych RP i pilot Tu-154.

- Całkowicie zgadzam się z opinią pana Jarosława Kaczyńskiego, z tą różnicą, że to drzewo było kosą, a skrzydło zbożem – komentował stwierdzenie prezesa PiS, który stwierdził, że skrzydło samolotu powinno "ściąć jak kosa zboże" brzozę, o którą zahaczyła maszyna.

Szczątki TU-154
Szczątki TU-154
None
None

Łukaszewicz nie zgodził się także z tezą, że podmokłe podłoże mogło zamortyzować uderzenie w ziemię, podkreślając, że Tu-154 uderzył w nie grzbietem, który jest najmniej wytrzymałą częścią konstrukcji.

- Lider Prawa i Sprawiedliwości nie posiada wiedzy dotyczącej aerodynamiki, zasad pilotażu, konstrukcji samolotu czy tego, jak w danych warunkach zachowuje się maszyna – podsumowywał Łukaszewicz wywiad dla dziennika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane