PIMCO inwestuje w obligacje Polski

MD
opublikowano: 09-02-2010, 20:25

Wiadomość o pomocy dla Grecji spowodowała, że największe na świecie towarzystwo funduszy obligacji zainwestowało w papiery dłużne Polski.

- Dodaliśmy ekspozycję na Polskę w naszym funduszu rynków wschodzących, częściowo bo uważamy że wyprzedaż wkrótce się skończy - powiedział w Radio Bloomberg Michael Gomez zarządzający funduszami rynków wschodzących w Pacific Investment Management Co. - Są pewne pozytywne sygnały, że coś się szykuje dla Grecji. Z perspektywy fundamentów, jesteśmy całkiem optymistyczni co do perspektyw Polski - dodał.   

We wtorek w momencie zamknięcia sesji na europejskich rynkach akcji FT Deutschland podało, że Niemcy szykują plan pomocy dla Grecji, zarówno z ich strony, jak i Unii Europejskiej.

- Ostrzegałbym przez zbytnim rozemocjonowaniem - powiedział Gomez. - Trudna część jest wciąż przed Grecją i europejskimi państwami peryferyjnymi i tą twardą częścią jest sformułowanie wiarygodnego planu zacieśnienia wydatków państwa i przyjęcia długoterminowego planu budżetowego, który prowadziłby do ustabilizowania dynamiki zadłużenia - dodał.

Gomez podkreślił, że potencjalny plan ratunkowy dla Grecji nie zmienia jego oceny, że inwestorzy powinni unikać euro, które jego zdaniem jest "znacząco przewartościowane".

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane