PIMCO: nie można wykluczyć niewypłacalności Włoch

opublikowano: 21-11-2018, 15:33

Andrew Balls, szef inwestycji na rynku obligacji w PIMCO uważa, że choć jest mało prawdopodobne ogłoszenie przez Włochy niewypłacalności, to nie można tego wykluczyć, informuje Reuters.

Balls uważa, że bardziej prawdopodobne od niewypłacalności jest wypuszczenie przez rząd Włoch równoległej do euro waluty lub redenominacja do włoskiej liry.

Zobacz więcej

Włochy, flaga Colosseum

ARC

- Niewypłacalność Włoch jest mało prawdopodobna, ale ryzyko nie jest zerowe – powiedział Balls podczas konferencji w Londynie. - Kalifornia wypuściła równoległą walutę w 2008 roku i jeśli mogło się to zdarzyć tam, to jest oczywiste, że może do tego dojść także we Włoszech – dodał.

Menedżer PIMCO uważa, że obecnie ma sens niedoważenie obligacji Francji i w ogóle obligacji z Europy z powodu niebezpieczeństwa kryzysu na Starym Kontynencie. Balls powiedział również, że nie widzi dużej przestrzeni dla Europejskiego Banku Centralnego do podwyższenia stóp procentowych w 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu