Pioneer PTE podwyższył kapitał

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 25-05-1999, 00:00

Pioneer PTE podwyższył kapitał

UNFE wyraził zgodę na objęcie nowej emisji akcji Pioneer PTE przez Nationwide Global Holdingns, Inc.

Amerykańska firma ubezpieczeniowa za kwotę 20 mln USD (79,2 mln zł) obejmie 30 proc. akcji PTE Pioneer. Dzięki temu kapitał własny towarzystwa zostanie podwyższony do 112 mln zł, a kapitał akcyjny — do 48,57 mln zł.

Nationwide Global Holdings Inc. jest międzynarodową firmą grupy Nationwide, zaliczanej do 500 największych firm przez amerykański miesięcznik ,,Fortune . Jest również trzecim co do wielkości towarzystwem ubezpieczeniowym w USA w dziedzinie rentowych produktów ubezpieczeniowych, w ubezpieczeniach komunikacyjnych natomiast zajmuje czwarte miejsce.

Nationwide zarządza aktywami przekraczającymi100 mld USD. Tradycje firmy sięgają 1925 roku. Fundusz emerytalny Pioneera należy do amerykańskiej Grupy Pioneer, która od siedmiu lat prowadzi w naszym kraju m. in. działalność maklerską, w zakresie funduszy powierniczych, nieruchomości i obligacji. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pioneer PTE podwyższył kapitał