Pioneer stawia na płynne ruchy

opublikowano: 05-03-2017, 22:00

Towarzystwo rozszerza ofertę portfeli dostępnych w ramach Programu Super Basket o trzy nowe rozwiązania.

Program Super Basket to rozwiązanie skierowane do osób, które chcą nieco rozłożyć w czasie inwestycje w fundusze. Na początku całość wpłaconych pieniędzy trafia do funduszu Pioneer Pieniężny. Następnie, co miesiąc, cześć pieniędzy lokowana jest w trzech funduszach docelowych, wchodzących w skład wybranego portfela. Konwersja jednostek uczestnictwa trwa, w zależności od deklaracji inwestora, przez 6, 12, 18 lub 24 miesiące.

Dotychczas uczestnicy programu mieli do wyboru dziewięć portfeli, o różnym poziomie ryzyka, a tym samym potencjale zysku. Od piątku w ofercie dostępne są trzy nowe portfele — Konserwatywny Strategii Alternatywnych, Strategii Alternatywnych oraz Strategii Alternatywnych i Dłużnej. Przy wyborze któregoś z nowych portfeli docelowych 30 proc. kapitału, wpłaconego pierwotnie do funduszu podstawowego (Pioneer Pieniężny), kierowana jest do funduszu Pioneer Alternatywny — Absolutnej Stopy Zwrotu, a 20 proc. do Pioneer Alternatywny — Globalnego Dochodu. Tym, co je różni, jest docelowa alokacja reszty pieniędzy. I tak, decydując się na portfel Konserwatywny Strategii Alternatywnych, zgadzamy się na transfer połowy wpłaconego kapitału do funduszu Pioneer Strategii Globalnej — konserwatywny. W przypadku portfela Strategii Alternatywnych 50 proc. trafia do funduszu Pioneer Strategii Globalnej. Natomiast w przypadku portfela Strategii Alternatywnych i Dłużnej połowa wędruje do Pioneer Obligacji — Dynamiczna Alokacja 2.

5tys. zł Tyle wynosi pierwsza minimalna wpłata do programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu