Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, o lotnisku w Szymanach

opublikowano: 25-01-2016, 13:43

Prezydent Olsztyna komentuje start pierwszego samolotu z  Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Chociaż projekt budowy portu lotniczego w Szymanach wzbudzał wiele kontrowersji, to jednak, jak sądzę, na start pierwszego samolotu z niego czekał cały region. Marzyliśmy o tym, żeby Warmia i Mazury miały własny port lotniczy i doczekaliśmy się chwili, że to pragnienie stało się faktem. Mamy piękny obiekt Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, z którego jutro (piątek, 22.01.2016) rozpoczną się regularne loty rejsowe.

Jako prezydenta Olsztyna cieszy mnie, że w nazwie portu figuruje nasze miasto. To dobry znak i dobra prognoza, zarówno dla nas, jak i pasażerów z kraju i świata. Wierzę w siłę przyciągania Olsztyna i mam nadzieję, że pomoże to w osiąganiu sukcesów przez regionalne lotnisko. Olsztyn to dobra marka, która dodatkowo znajdzie się na każdej lotniczej mapie świata.

Dzisiaj uczestniczyłem w inauguracji działalności Portu Olsztyn-Mazury. Gdy patrzyłem na ten bez wątpienia ładny obiekt, nachodziły mnie różne refleksje. Wiem, ile uciążliwości i stresów towarzyszy inwestorom tak ważnych społecznie i gospodarczo inwestycji. Wiem, jaką ulgą jest oddanie inwestycji. My cieszyliśmy się przed miesiącem z otwarcia linii tramwajowych, dzisiaj jest czas marszałka województwa, bo to on w głównej mierze stał za tą inwestycją. Ma pełne prawo do radości i świętowania sukcesu, bo Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest faktem!

Wpis z bloga Piotra Grzymowicza z dnia 21.01.2015 r. Cała wypowiedź TUTAJ >>>

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane