Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, o lotnisku w Szymanach

opublikowano: 25-01-2016, 13:43

Prezydent Olsztyna komentuje start pierwszego samolotu z  Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Chociaż projekt budowy portu lotniczego w Szymanach wzbudzał wiele kontrowersji, to jednak, jak sądzę, na start pierwszego samolotu z niego czekał cały region. Marzyliśmy o tym, żeby Warmia i Mazury miały własny port lotniczy i doczekaliśmy się chwili, że to pragnienie stało się faktem. Mamy piękny obiekt Regionalnego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, z którego jutro (piątek, 22.01.2016) rozpoczną się regularne loty rejsowe.

Jako prezydenta Olsztyna cieszy mnie, że w nazwie portu figuruje nasze miasto. To dobry znak i dobra prognoza, zarówno dla nas, jak i pasażerów z kraju i świata. Wierzę w siłę przyciągania Olsztyna i mam nadzieję, że pomoże to w osiąganiu sukcesów przez regionalne lotnisko. Olsztyn to dobra marka, która dodatkowo znajdzie się na każdej lotniczej mapie świata.

Dzisiaj uczestniczyłem w inauguracji działalności Portu Olsztyn-Mazury. Gdy patrzyłem na ten bez wątpienia ładny obiekt, nachodziły mnie różne refleksje. Wiem, ile uciążliwości i stresów towarzyszy inwestorom tak ważnych społecznie i gospodarczo inwestycji. Wiem, jaką ulgą jest oddanie inwestycji. My cieszyliśmy się przed miesiącem z otwarcia linii tramwajowych, dzisiaj jest czas marszałka województwa, bo to on w głównej mierze stał za tą inwestycją. Ma pełne prawo do radości i świętowania sukcesu, bo Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest faktem!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane