Czytasz dzięki

Piotr Żak proponowany do rady Asseco

opublikowano: 08-05-2020, 11:17

Cyfrowy Polsat, największy akcjonariusz Asseco Poland, nie ma przedstawiciela w radzie nadzorczej. Niebawem się to zmieni.

Cyfrowy Polsat od początku roku kontroluje blisko 23 proc. akcji Asseco Poland i jest największym akcjonariuszem spółki. Zakup akcji informatycznej firmy to część planu, zgodnie z którym ma się ona stać strategicznym partnerem grupy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza. Dopięcie szczegółów umowy o współpracy zajmie jeszcze trochę czasu, ale około 100-osobowy zespół Asseco już pracuje dla telekomunikacyjno-medialnej spółki. Nad pracami czuwa m.in. Radosław Semkło, dyrektor pionu telekomunikacji i mediów Asseco Poland, który w styczniu został powołany do zarządu Polkomtela. Cyfrowy Polsat pomimo, że jest największym akcjonariuszem Asseco, do tej pory nie miał przedstawiciela w radzie nadzorczej. To się niebawem zmieni. Na walnym zgromadzeniu zwołanym na 27 maja planowane są zmiany w radzie. Adam Góral na jej członka zaproponował Piotra Żaka. Młodszy z synów Zygmunta Solorza (rocznik 1992) zasiada obecnie w kilku radach nadzorczych, m.in.: Polkomtela, Cyfrowego Polsatu czy Telewizji Polsat. Prowadzi też działalność biznesową. Jest twórcą firmy Frenzy działającej w branży e-sportu, czy Golden Coil, prowadzącej działalność w obszarze marketingu i reklamy internetowej.
To niejedyny przedstawiciel głównego akcjonariusza, który był rozpatrywany do rady Asseco. Wcześniej rozważana była też kandydatura Wiesława Walendziaka – byłego polityka, prezesa TVP czy Telewizji Polsat. Menedżer w 2012 r. przez kilka miesięcy był już w radzie nadzorczej informatycznej firmy.
W radzie nadzorczej Asseco jest obecnie sześć osób. Statut mówi, że składa się ona z 5-6 członków. Na najbliższym walnym będzie głosowana propozycja zmiany statutu tak, aby mogła składać się z od 5-8 osób. Wiele wskazuje więc na to, że nikt z obecnych członków odejdzie ze składu. Po tym, jak na początku roku z akcjonariatu rady wyszedł PZU OFE, można było oczekiwać, że opuści ją Izabela Albrycht, która była zgłoszona do rady przez ten fundusz. To szefowa Instytutu Kościuszki, przewodnicząca komitetu organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa oraz członkini działającej przy Ministrze Cyfryzacji Rady do Spraw Cyfryzacji, a w poprzedniej kadencji – jej szefowa. Ceniona w spółce ekspertka zostanie jednak w radzie. Po co więc planowana zmiana statutu zakładająca maksymalnie osiem osób?
- To zabieg techniczny - zostawiamy przestrzeń na jeszcze jednego kandydata, żeby nie zmieniać statutu w przyszłości, gdyby była taka potrzeba – informuje biuro prasowe spółki. [GSU]

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane