Piracki biznes kwitnie w Polsce

opublikowano: 18-10-2018, 22:00

240 mln USD — na tyle Deloitte wyceniał przychody polskich serwisów pirackich w 2016 r.

Podczas zorganizowanego w tym tygodniu w Warszawie przez Stowarzyszenie Sygnał międzynarodowego szczytu w sprawie ochrony treści eksperci od walki z piractwem przekonywali, że sytuacja w ostatnim czasie nie uległa poprawie, a piractwo kwitnie.

— W Polsce jest około 29,8 mln użytkowników internetu, z czego 62 proc. korzysta z serwisów pirackich. Na tle regionu polska wyróżnia się dwiema rzeczami. Po pierwsze, dużą popularnością cieszą się właściwie wszystkie formy serwisów z pirackimi treściami, od torrentów do streamingu. Po drugie, charakterystyczna dla Polski jest bardzo agresywna monetyzacja treści przez serwisy pirackie, które pod względem przychodów idą łeb w łeb z legalnymi serwisami audio i wideo — mówił Marcin Przasnyski, dyrektor zarządzający w APP Global, firmie zajmującej się m.in. namierzaniem pirackich serwisów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy