Piramidalna fuzja? Amber Gold zaprzecza

01-08-2012, 18:39

Finroyal uspokaja czekających na pieniądze klientów fuzją z Amber Gold. Ten twierdzi, że o sprawie nic nie wie.

„PB” dotarł do notatki służbowej z 31 lipca 2012 r. (patrz obok), w której Paweł Milewski, członek zarządu polskiej spółki Finroyal Service i „reprezentant regionalny” brytyjskiej FRL Capital Limited informuje, że FRL połączył się z gdańską spółką Amber Gold. Oraz, że tak powstały podmiot zajmie się regulowaniem zobowiązań klientów Finroyal. Z naszych informacji wynika, że dokument powstał we wtorek na żądanie grupy kilkunastu klientów FRL, którzy nie mogąc się od kilku tygodni doczekać na wypłaty pieniędzy, zjawili się w warszawskiej siedzibie Finroyal.

O rzekomą fuzję zapytaliśmy przedstawicieli AG. I tu niespodzianka. Zespół prasowy tej spółki poinformował nas, że AG „nie ma zamiaru łączyć się ze spółką Finroyal”. W czwartek spółka stanowczo zaprzeczyła także na stronach internetowych:

"Jako właściciele i Zarząd spółki Amber Gold zapewniamy, że ta informacja jest całkowicie nieprawdziwa. Amber Gold nie kupił, nie kupuje, ani nie zamierza nigdy kupić i połączyć się ze wskazaną w programie spółką. Nigdy też w naszych planach nie była jakiejkolwiek współpraca ze wskazanymi podmiotami. Co więcej Amber Gold nigdy nie współpracowało w przeszłości ani z FRL Capital Limited, ani jej polskim odpowiednikiem Finroyal."

Wcześniej magazyn TVN „Uwaga” poinformował na swoich stronach internetowych, że w brytyjskim rejestrze spółek w ubiegłym tygodniu dokonano zmiany polegającej na tym, że jedynym wspólnikiem FRL Capital Limited przestał być dotychczasowy jej właściciel Andrzej K. Zostawił on sobie jedynie 0,1 proc. udziałów, a większość, bo 50,3 proc. objął… Amber Gold (pozostałe 49,6 proc. ma sama FRL). Gdańska spółka została też dyrektorem brytyjskiej spółki.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz, d.tokarz@pb.pl

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piramidalna fuzja? Amber Gold zaprzecza