Czytasz dzięki

PiS bojkotuje prawybory we Wrześni

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-08-2005, 14:21

Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w prawyborach organizowanych 18 września we Wrześni. Jak powiedział na piątkowej konferencji szef klubu PiS Ludwik Dorn uzasadniając decyzję partii, poprzednie wyniki wyborów w tym mieście nie odzwierciedlały wyników w całym kraju.

Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w prawyborach organizowanych 18 września we Wrześni. Jak powiedział na piątkowej konferencji szef klubu PiS Ludwik Dorn uzasadniając decyzję partii, poprzednie wyniki wyborów w tym mieście nie odzwierciedlały wyników w całym kraju.

    Nieuczestniczenie w prawyborach oznacza, że PiSu nie będzie na kartach wyborczych. Jeśli nazwa partii się tam znajdzie, to będzie złamanie prawa - powiedział Dorn.    

    Poinformował, że PiS zwróciło się z propozycją do współorganizatora prawyborów - TVP, aby odbyły się one w innym mieście. Telewizja nie ustosunkowała się jednak do tego pomysłu - dodał szef klubu PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane