PiS i Samoobrona uzgodniły treść deklaracji programowej

Polska Agencja Prasowa SA
12-04-2006, 21:57

W czwartek ma być przyjęta deklaracja programowa uzgodniona w środę po kilku godzinach rozmów zespołów negocjacyjnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Samoobrony. Dokument określa "ideę powołania koalicji większościowej i główne tezy programowe".

W czwartek ma być przyjęta deklaracja programowa uzgodniona w środę po kilku godzinach rozmów zespołów negocjacyjnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Samoobrony. Dokument określa "ideę powołania koalicji większościowej i główne tezy programowe". 

Jak poinformował dziennikarzy wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk, z deklaracją zapoznają się przewodniczący obu klubów i prawdopodobnie przedstawią ją dziennikarzom na czwartkowej konferencji prasowej, o godz. 14.

"Wykonaliśmy czysto techniczną robotę; będą chcieli (szefowie klubów) dopisać coś lub wykreślić (do deklaracji) - będziemy rozmawiali" - dodał Maksymiuk.

Jak mówił, uzgodniona dwustronicowa deklaracja określa "ideę powołania koalicji większościowej i główne tezy programowe". 

Maksymiuk ocenił, że do powstania koalicji rządowej PiS z Samoobroną mogłoby dojść w pierwszym tygodniu po świętach wielkanocnych. Zadeklarował, że ze strony Samoobrony nie będzie "żadnego zahamowania" przy procesie tworzenia koalicji.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział dziennikarzom, że w trakcie rozmów zespołów negocjacyjnych omawiane były także poszczególne projekty ustaw.

Gosiewski zaznaczył, że nie ma jeszcze decyzji, czy deklarację powinny podpisać tylko PiS i Samoobrona, czy też "powinno się poczekać na wszystkich partnerów".

"Najważniejsze jest jednak to, że udało się uzyskać porozumienie dotyczące najważniejszych celów rządzenia w ciągu najbliższych czterech lat. Te cele zostały określone w sposób bardzo realistyczne" - dodał szef klubu PiS.

Jak ujawnił, uzgodniona deklaracja zawiera zapisy dotyczące m.in. tworzenia nowych miejsc pracy i polityki proinwestycyjnej. Dodał, że nie było rozmów na tematy personalne. "Myślę, że ta sprawa będzie dyskutowana w dniu jutrzejszym" - dodał Gosiewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS i Samoobrona uzgodniły treść deklaracji programowej