PiS: premier powinien przedstawić informację o finansach państwa

PAP
opublikowano: 29-07-2010, 14:16

PiS chce, aby w przyszłym tygodniu w Sejmie premier Donald Tusk przedstawił informację na temat stanu finansów państwa.

W czwartek p.o. szefa klubu PiS Marek Kuchciński zwrócił się do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, aby uzupełnił porządek obrad Sejmu o taki punkt. Sejm będzie obradował w przyszłym tygodniu od środy do piątku.

Podczas czwartkowego briefingu rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak tłumaczył, że informacja premiera dotycząca finansów państwa jest konieczna m.in. po poniedziałkowej wypowiedzi szefa doradców premiera Michała Boniego, który powiedział, że niewykluczona jest debata publiczna o ewentualnej podwyżce podatków, bo trzeba rozważać wszystkie opcje związane z uniknięciem zagrożeń, jakie niesie deficyt budżetowy.

"Uważamy, że wszystkie zmiany dotyczące systemu podatkowego powinny być poprzedzone debatą publiczną i parlamentarną. Niepokoi nas, że jeszcze kilka tygodni temu zarówno premier Tusk, jak i minister Rostowski i marszałek Komorowski nie wspominali, że sytuacja finansowa naszego kraju jest zła. Teraz minister Boni mówi o konieczności podnoszenia podatków" - powiedział Błaszczak. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane