PiS: przygotowania do EURO 2012 - na 3 z dużym minusem

DI, PAP
opublikowano: 18-04-2008, 15:40

Politycy PiS oceniają przygotowania do organizacji EURO 2012 na "trójkę z dużym minusem". Zaapelowali do rządu, by jak najszybciej złożył w Sejmie niezbędne projekty ustaw.

Dokładnie rok temu szef UEFA Michel Platini ogłosił, że Polska, wspólnie z Ukrainą, będzie organizowała Euro 2012.

Jak powiedział na konferencji prasowej w Sejmie sekretarz klubu PiS Krzysztof Tchórzewski, "rocznica zbiegła się z informacjami, że ograniczone zostaną inwestycje związane z EURO 2012".

Tchórzewski skrytykował tempo budowy dróg, kolei oraz powstawania obiektów na EURO 2012. Według niego, jeżeli koszty powstawania inwestycji wzrosną znacząco w ciągu tego roku, to może się okazać, że pieniędzy unijnych nie starczy na ich realizację.

"Wymaga to dokładnego zbadania, te informacje są po prostu szokujące" - powiedział Tchórzewski.

Inny poseł PiS Andrzej Adamczyk skrytykował rząd za - jak ocenił - poważną opieszałość w dostosowywaniu legislacji umożliwiającej przygotowania do EURO 2012.

Z kolei poseł PiS Mariusz Błaszczak negatywnie ocenił stan przygotowania do mistrzostw w samej Warszawie. Według niego, stadion w stolicy zapewne zostanie zbudowany, ale - jak zaznaczył - "sam stadion to za mało", bo trzeba jakoś do niego dojechać, wrócić i gdzieś spać".

Jego zdaniem, komunikacja w stolicy w czasie EURO 2012 może być poważnym problemem i jeżeli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania, nie uda się tego problemu na czas rozwiązać.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PiS: przygotowania do EURO 2012 - na 3 z dużym minusem