PiS zwrócił się do UOKiK o kontrolę sieci Media Markt

Polska Agencja Prasowa SA
31-03-2006, 18:51

Klub PiS chce, by inspekcja handlowa zbadała czy sieć Media Markt, nie załączając do produktów informacji po polsku, narusza prawo. Według UOKiK są podstawy do wszczęcia kontroli.

Klub parlamentarny PiS chce, by inspekcja handlowa zbadała czy sieć supermarketów Media Markt, nie załączając do produktów informacji po polsku, narusza polskie prawo. Dariusz Łomowski z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uważa, że są podstawy do wszczęci kontroli.

List w tej sprawie do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Cezarego Banasińskiego skierował w piątek szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

PiS chce kontroli w Media Markt z powodu "licznych skarg ze strony obywateli korzystających z usług Media Markt, wskazujących na prowadzenie przez ten podmiot praktyk niezgodnych z prawem".

Jak czytamy w liście do Banasińskiego, którego kopię otrzymała PAP, główny zarzut wobec Media Markt dotyczy "niezałączania do sprzedawanych tam produktów instrukcji obsługi w języku polskim".

Gosiewski podkreślił, że nieudzialanie konsumentowi "jasnych i zrozumiałych informacji w języku polskim" narusza sformułowaną w jednej z dyrektyw unijnych tzw. zasadę transparentności.

Potwierdza to Dariusz Łomowski z biura prasowego UOKiK. "Zgodnie z polskimi przepisami wszystkie informacje, które otrzymuje konsument powinny być przedstawione w języku polskim. Jeżeli otrzymujemy jakieś informacje i sygnały na ten temat (łamania prawa-PAP), to prosimy Inspekcję Handlową o przeprowadzenie kontroli" - podkreślił w rozmowie z PAP Łomowski.

Zapowiedział, że UOKiK wnioskiem zajmie się w przyszłym tygodniu. Łomowski przypomniał, że w przeszłości Urząd prowadził postępowania ws. działalności Media Markt, ale dotyczyły one reklam publikowanych przez spółkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PiS zwrócił się do UOKiK o kontrolę sieci Media Markt