PIT 2015: wyślij zeznanie podatkowe na zakupach

AR, PAP
opublikowano: 07-03-2016, 15:50

Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę - przekonuje resort finansów. I proponuje wysłanie elektronicznego PIT-a w ten weekend w centrum handlowym.

W najbliższy weekend (11-13 marca 2016 r.) możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów - poinformowało dzisiaj ministerstwo finansów. Przez trzy dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać w kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Akcja odbędzie się w 67 galeriach w 55 miastach w całej Polsce.

Wystarczy zabrać PIT-11

Urzędnicy będą czekać na interesantów na stanowiskach Administracji Podatkowej w godzinach 12-18 w centrach handlowych w największych miastach Polski. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Tylko przez Internet

Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

 "Zapraszamy do stanowisk Administracji Podatkowej w galeriach handlowych w całym kraju. Z naszą pomocą bardzo szybko wypełnicie Państwo swojego e-PIT-a" - zachęcają przedstawiciele raportu.

  Lista lokalizacji jest dostępna na stronie Szybki PIT.

Sprawdź jak rozliczyć dochody uzyskane w 2015 r. za granicą >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, PAP

Polecane