Pixel Venture Capital będzie robił gry

opublikowano: 07-09-2017, 22:00

Spółka z NewConnect ma nową, już drugą w tym roku strategię. Plan zakłada koncentrację na grach komputerowych i mobilnych.

Pixel Venture Capital (PVC), która jeszcze do niedawna nazywała się Blue Ocean Media, w styczniu ogłosiła strategię zakładającą działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych. Spółka planowała inwestowanie w firmy z branż gier na wczesnym etapie rozwoju (seed capital), które miały w perspektywie 1-3 lat uzyskać rozpoznawalność na rynku dzięki wprowadzeniu co najmniej kilkunastu tytułów nowych gier. Po dziewięciu miesiącach spółka opublikowała nową strategię przewidującą koncentrację na tworzeniu i produkcji gier komputerowych i mobilnych oraz rezygnację z prowadzeniadziałalności inwestycyjnej.

Sztandarowy projekt spółki Telehorse, z którą docelowo połączy się Pixel Venture Capital, to gra Steampunker. W I kw. 2018 r. planowana jest jej premiera na komputery stacjonarne.
Zobacz więcej

Napędzani parą:

Sztandarowy projekt spółki Telehorse, z którą docelowo połączy się Pixel Venture Capital, to gra Steampunker. W I kw. 2018 r. planowana jest jej premiera na komputery stacjonarne. ARC

PVC zmieni też nazwę na Telehorse. Decyzja o zmianie modelu działalności została podjęta po decyzji akcjonariuszy, którzy zdecydowali na czerwcowym walnym zgromadzeniu o przejęciu Telehorse, spółki tworzącej i produkującej gry. „Przejęcie Telehorse powinno pozwolić na zbudowanie i rozszerzenie kompetencji w tworzeniu gier od etapu koncepcji aż do wersji gotowej do sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu dynamicznego tempa rozwoju emitenta i racjonalnego poziomu kosztów produkcji gier” — głosi komunikat Pixel Venture Capital.

Nowa strategia spółki zakłada koncentrację na grach na komputery osobiste PC oraz Mac i urządzenia mobilne. Gry mają być wydawane również na konsole, w tym na Xbox One, PS4 i Apple TV oraz dostępne za pośrednictwem najważniejszych platform dystrybucyjnych.

Najbardziej rozpoznawalną grą przejmowanej Telehorse jest inspirowana twórczością klasyków literatury fantastycznej przygodówka Steampunker. W związku z rezygnacją z działalności inwestycyjnej Pixel Venture Capital zamierza sprzedać niedawno kupione udziały w Red Dev Studio.

— Wiąże się to ze zmianą profilu działalności. Jeszcze nie wiemy, jak ta transakcja będzie wyglądała, mamy parę pomysłów — mówi Mariusz Szypura, który jest prezesem PVC od lipca 2017 r. Docelowo Telehorse SA ma się połączyć z Telehorse Sp. z o.o. Inwestorem strategicznym, który posiada obecnie 15,59 proc. akcji PVC, jest notowany na NewConnect fundusz Erne Ventures. Po zarejestrowaniu emisji akcji serii C, która była skierowana do akcjonariuszy przejmowanej Telehorse, jego udział zwiększy się do poziomu 39,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu