PKB nie zachwiał rynkiem

Środowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od stabilizacji, w czym nie przeszkodził dużo gorszy od prognoz odczyt danych o amerykańskim PKB.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po półtorej godziny handlu S&P500 i Dow Jones zyskują po niespełna 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się tuż pod kreską. Wzrost gospodarczy w USA spowolnił w pierwszym kwartale z 2,6 proc. do zaledwie 0,1 proc. Nastroje wsparły jednak pozostałe odczyty. Jak wynikało z raportu ADP, w kwietniu w gospodarce przybyło 220 tys. nowych etatów, a na plus zaskoczył także regionalny wskaźnik aktywności gospodarczej Chicago PMI.

- Gorsze dane o PKB ważą na zachowaniu indeksów. Kluczem będzie jednak decyzja Fedu w sprawie polityki pieniężnej. Zobaczymy, jak bieżące dane wpływają na politykę banku. Niewiele wskazuje, by dzisiejsze odczyty mogły wpłynąć na spowolnienie tempa wygaszania programów skupu aktywów – komentował dla Bloomberga Matt Maley, strateg rynku akcji w banku Miller Tabak & Co.

Jak przewidują ekonomiści ankietowani przez agencję Bloomberg, Fed zetnie wartość miesięcznych zakupów obligacji z 55 mld USD do 45 mld USD. Decyzja banku zostanie podana o godzinie 20 polskiego czasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / PKB nie zachwiał rynkiem