PKB we Francji w II kwartale wzrósł o 0,1 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-09-2005, 09:51

Produkt krajowy brutto (PKB) Francji wzrósł w II kwartale tego roku o 0,1 proc. w ujęciu kwartał do kwartału, a w I kwartale wzrósł o 0,4 proc. - podał w piątek francuski urząd statystyczny Insee.

Produkt krajowy brutto (PKB) Francji wzrósł w II kwartale tego roku o 0,1 proc. w ujęciu kwartał do kwartału, a w I kwartale wzrósł o 0,4 proc. - podał w piątek francuski urząd statystyczny Insee.

    Większość analityków prognozowała, że francuska gospodarka będzie się rozwijać w II kwartale w tempie 0,1 proc.

    W ujęciu rok do roku PKB Francji wzrósł w II kwartale o 1,3 proc. po wzroście w I kwartale o 1,9 proc. Analitycy oczekiwali wzrostu właśnie o 1,3 proc.

    Indeks zaufania konsumentów we Francji we wrześniu wyniósł minus 29 pkt wobec minus 30 pkt w lipcu - podał w piątek francuski urząd statystyczny Insee. To niemal najniższy poziom, od kiedy wprowadzono nowy typ badania w listopadzie 2003.

    Insee nie publikował danych za sierpień. Analitycy spodziewali się indeksu zaufania na poziomie minus 29 pkt.

    Indeks powstaje po przeprowadzeniu badań wśród 2 tys.  osób.

    Wskaźnik ten spadł do najniższego poziomu w grudniu 1995 r. - minus 39 pkt, a jego maksymalny poziom to 5 pkt, odnotowane w styczniu 2001 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane