PKN Orlen ma szanse na wybicie

Dariusz Karolak
opublikowano: 19-03-2001, 00:00

PKN Orlen ma szanse na wybicie

Spośród dużych spółek niebankowych największe szanse na wejście w fazę wzrostu ma PKNOrlen. Dzienne wskaźniki budują wyraźne dywergencje, które doczekają się potwierdzenia gdy kurs przebije szczyt z 8 III, 18,85. To potwierdzi krókoterminowe podwójne dno z zasięgiem 20,8 zł, tj. takim, który umożliwia testowanie linii szyi zrealizowanej formacji r-g-r (20,4). Biały korpus tygodniowy wygląda najsolidniej od 2 miesięcy i po odwórconym młocie wydygląda na zapowiedź przejęcia inicjatywy przez popyt.

Nie bez znaczenia jest ustanowienie czwartego niższego minimum przez wskaźnik ruchu kierunkowego DI-, zwłaszcza, że towarzyszy temu odwrócenie kierunku ruchu przez ADX. U podstaw zainteresowania PKN leży start w prywatyzacji RG konsrcjum MOL/Yukos. To dowód prób zaistnienia rosyjskich gigantów naftowych na polskim rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy