PKN Orlen obejmie akcje BOŚ Banku

opublikowano: 16-05-2018, 13:57
aktualizacja: 16-05-2018, 13:59

PKN Orlen wyłoży 25 mln zł na 2,5 mln akcji nowej emisji BOŚ Banku.

Strony podpisały własnie list intencyjny, który oprócz zaangażowania kapitałowego przewiduje potencjalną współpracę w obszarze doradztwa w przygotowaniu inwestycji z zakresu ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii.  

BOŚ Bank
Zobacz więcej

BOŚ Bank Fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"Planowane w przyszłości wspólne działania, na bazie posiadanych przez strony unikatowych na rynku kompetencji,  mają na celu stymulowanie rozwoju proekologicznych przedsięwzięć związanych zarówno z podnoszeniem standardu ochrony środowiska jak i inwestycji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej" - podano w komunikacie.

We wtorek BOŚ podał, że podpisał umowy objęcia 30,07 mln akcji serii V, dzięki czemu pozyska z emisji 300,7 mln zł.

W marcu BOŚ ogłosił rozpoczęcie oferty w trybie subskrypcji prywatnej do 40 mln akcji serii V. Cena emisyjna została ustalona na 10 zł.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, główny akcjonariusz BOŚ zadeklarował, że planuje wzięcie udziału w emisji, na co przeznaczy do 210 mln zł.

Bank pozyskane środki chce przeznaczyć na rozwój akcji kredytowej w obszarze ochrony środowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKN Orlen obejmie akcje BOŚ Banku