PKO BP ma nareszcie pełną radę nadzorczą

BT
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

Resort skarbu zmniejszył liczbę członków rady banku, dlatego nie było problemu z ich wyborem.

Resort skarbu zmniejszył liczbę członków rady banku, dlatego nie było problemu z ich wyborem.

Sukcesem zakończyła się druga tura NWZA PKO BP, które 5 marca zostało przerwane. Powodem było nieprzygotowanie przez mniejszościowych akcjonariuszy kandydatur do rady nadzorczej, a walne miało się zająć uzupełnieniem jej składu.

Wczorajsza kontynuacja walnego zaczęła się od pisma Wojciecha Jasińskiego, ministra skarbu, który zmniejszył liczbę członków rady z 11 do 7 (resort jest większościowym udziałowcem PKO BP). W ten sposób akcjonariuszom pozostał wybór tylko jednego kandydata, gdyż pozostałych sześć stanowisk obsadzają pozostali przedstawiciele resortu. CU OFE zgłosiło prawnika Andrzeja Nartowskiego, PTE ING NN Pawła Wojciechowskiego, doradcę inwestycyjnego, natomiast Jacek Mazur, jeden z akcjonariuszy indywidualnych i równocześnie wiceszef departamentu prawnego PKO BP, zaproponował Macieja Czapiewskiego — właściciela prywatnej firmy audytorskiej. I to właśnie ten ostatni kandydat dostał większościowe poparcie akcjonariuszy. Prawdopodobnie dlatego, że jako jedyny urodził się po sierpniu 72’ i nie musiał przed wyrażeniem zgody na kandydowanie złożyć oświadczenia lustracyjnego. Tego obowiązku nie dopełniło pozostałych dwóch kandydatów. Już w pełnym składzie rada może w środę zebrać się do przesłuchania kandydatów na prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy