PKO BP powinien wyjść z Pocztowego

ET
opublikowano: 15-07-2010, 00:00

Skarb uważa, że skoro PKO BP zasadził się na BZ WBK to powinien zrezygnować z Banku Pocztowego.

Skarb uważa, że skoro PKO BP zasadził się na BZ WBK to powinien zrezygnować z Banku Pocztowego.

Pocztowy jest niewielki, ale ma duże ambicje. W połowie przyszłego roku chce iść na giełdę, żeby w najbliższych latach urosnąć kilka razy. Ma już na to zgodę głównego właściciela —Poczty Polskiej. Dotąd nie do końca jasne było stanowisko drugiego akcjonariusza, który ma 25 proc. akcji — PKO BP. Pocztowy to przy nim mikrus, ale bądź co bądź jest też jego bezpośrednim konkurentem w małych miejscowościach. Od kiedy PKO BP postanowił kupić BZ WBK, nie musi już sobie zaprzątać tym głowy. Tak też uważa Aleksander Grad, minister skarbu.

— Podtrzymuję swoje stanowisko, że PKO BP nie musi być zaangażowany w akcjonariat Banku Pocztowego. Jeżeli przejęcie BZ WBK przez PKO BP zostałoby zrealizowane, to tym bardziej największy polski bank powinien rozważyć wyjście z Banku Pocztowego — uważa minister.

25-procentowy pakiet akcji, jaki ma PKO BP, szacuje się na około 150 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu