PKO BP rezygnuje ze spółek AIG

WST, ESPI
opublikowano: 12-05-2009, 21:30

Potwierdziły się rynkowe spekulacje. Bank PKO BP poinformował we wtorek wieczorem, że rezygnuje z przejęcia kontroli nad spółkami AIG Bank Polska i AIG Credit.

- Bank odstąpił od negocjacji prowadzonych przez PKO BP SA mających na celu nabycie 99,92% akcji spółki AIG Bank Polska S.A. i 100% akcji spółki AIG Credit S.A. - napisano w komunikacie.

Przed kilkoma dniami na rynku pojawiły się spekulacje, że transakcja jest poważnie zagrożona i może nie zostać zrealizowana gdyż PKO BP nie spieszył się z akwizycją. Brak determinacji - jak oceniano - wynikał z obaw o pogorszenie jakości portfela kredytowego AIG Banku, co oznaczałoby konieczność tworzenia rezerw. Według cytownych anonimowych źródeł resort skarbu, kontrolujący  PKO BP, obawia się też złego odbioru politycznego ewentualnego mariażu.

O zamiarze kupna AIG Bank Polska i AIG Credit PKO BP poinformował oficjalnie w grudniu 2008 roku. Ofertę w tej sprawie bank złożył natomiast pod koniec listopada.

AIG Bank jest 20. bankiem w Polsce pod względem funduszy własnych, ma 2 mln klientów oraz 210 placówek własnych i partnerskich. Koncentruje się na rynku consumer finance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu