Czytasz dzięki

PKO BP wyprowadza się z centrali

opublikowano: 14-10-2019, 22:00

Na czas remontu największy polski bank przeniesie część siedziby na ul. Chmielną. Obecny gmach czeka remont na raty.

Nazywana nową wizytówką Warszawy i warszawską piramidą Chmielna 89 to powstający w centrum stolicy biurowiec, który ma przywrócić blask zachodniej części ulicy. Budowa ruszyła w grudniu 2017 r. i jak zapewnia deweloper — Cavatina Holding — zakończy się pod koniec tego roku. Obiekt wyrośnie w odległości 65 metrów od budynku Warta Tower i 160 metrów od stacji PKP Warszawa Ochota. Powierzchnia biurowa 13-piętrowego wieżowca piramidy sięgnie blisko 24,5 tys. m kw., a handlowa 995. Autorem nietypowego gmachu jest biuro architektoniczne Epstein. W ubiegłym roku projekt otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży — European Property Awards.

PKO BP już wkrótce urządzi się w mającej 79 m wysokości Chmielnej 89.
W biurowcu oferującym ponad 24 tys. m kw. powierzchni biurowej pracownicy banku
mają przeczekać gruntowną przebudowę wnętrza obecnej siedziby. Planowo
inwestycja dewelopera Cavatina Holding ma się zakończyć jeszcze w tym roku.
Zobacz więcej

SZKLANA PIRAMIDA:

PKO BP już wkrótce urządzi się w mającej 79 m wysokości Chmielnej 89. W biurowcu oferującym ponad 24 tys. m kw. powierzchni biurowej pracownicy banku mają przeczekać gruntowną przebudowę wnętrza obecnej siedziby. Planowo inwestycja dewelopera Cavatina Holding ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Fot. WM

W uhonorowanych murach zamierza przeczekać remont PKO Bank Polski. Jak dowiedział się „PB” deweloper Chmielnej 89 podpisał niedawno list intencyjny z PKO BP na najem całej powierzchni biurowej. Centrala największego polskiego banku uniwersalnego mieści się obecnie przy ul. Puławskiej 15 w Warszawie. Wybudowany pod koniec lat 90. ubiegłego wieku biurowiec Puławska Financial Center oferuje ponad 83 tys. m kw., z czego największą część zajmuje powierzchnia biurowa — około 51 tys. m kw.

To więcej niż w budowanej przez Cavatina Holding inwestycji. Dlatego też plany PKO BP zakładają stopniowy remont siedziby. W pierwszej kolejności zamknięta zostanie jedna jej część. To jej pracownicy przeniosą się na ul. Chmielną. Następnie scenariusz powtórzy się dla pozostałych fragmentów. Puławska Financial Center ma przejść głęboką modernizację. Konstrukcja szkieletowa budynku nie będzie naruszona, gruntowna przebudowa czeka natomiast wnętrze centrali. Pomieszczenia zostaną dostosowane do najnowszych trendów biurowych, aby odpowiadać potrzebom młodych i kreatywnych pracowników. Nowoczesny i wykonany w wysokim standardzie budynek Chmielna 89 ma jednak rysę na szklanej powierzchni. Z informacji, które dotarły do redakcji „PB”, wynika, że biurowiec ma już najemców z podpisanymi umowami najmu — z terminem wejścia do obiektu na początku 2020 r.

— Niedawno deweloper poinformował nas, że podpisał list intencyjny z „dużym polskim bankiem” na najem całej powierzchni biurowej. Oznacza to, że nie wywiąże się z podpisanych z nami umów. Nie złożył nam też żadnej oferty ich rozwiązania. Jesteśmy w impasie — mówi najemca powierzchni biurowej w budynku Chmielna 89, który prosi o anonimowość.

Zapytany przez „PB” deweloper przyznał, że budynek cieszy się ogromnym zainteresowaniem a „żadna z wiążących spółkę umów najmu nie została rozwiązana”. Nie odniósł się do informacji o podnajmie zakontraktowanych już powierzchni.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu