PKO/CS TFI : 1 mld zł w miesiąc

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 05-12-2001, 00:00

Aktywa funduszy PKO/Credit Suisse TFI zwiększyły się w listopadzie o blisko 1,07 mld zł i wyniosły na koniec miesiąca 1,58 mld zł. Największy wzrost osiągnął Fundusz Obligacji. Jego aktywa — prawie 1,45 mld zł — wzrosły w porównaniu z końcem października o 1,68 mln zł.

— W ostatnich kilku miesiącach liczba klientów funduszy PKO/CS podwoiła się. Zwykle są to nowi klienci, przychodzący z grup bankowych nie posiadających w ofercie produktów inwestycyjnych i po raz pierwszy mający kontakt z funduszami inwestycyjnymi — mówi Antoni Leonik, prezes PKO/CS TFI.

10 proc. listopadowej sprzedaży zostało zrealizowane przez BDM PKO BP, reszta przez bank PKO BP.

Cezary Burzyński, wiceprezes towarzystwa, oczekuje zwiększonego zainteresowania inwestycjami w fundusze PKO/CS także w kolejnych miesiącach.

W październiku, przy 420 mln zł aktywów, towarzystwo przekroczyło próg rentowności. Ten rok zakończy ono jednak jeszcze stratą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO/CS TFI : 1 mld zł w miesiąc