PKO poleca Pekao

opublikowano: 22-09-2017, 10:54
aktualizacja: 22-09-2017, 10:56

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli do "kupuj" rekomendację dla akcji Pekao. Cena docelowa to 145 zł.

"Naszym zdaniem Pekao zasługuje na premię w wycenie z uwagi na brak walutowych kredytów hipotecznych, silną pozycję kapitałową oraz wysokie dywidendy (oczekiwana stopa dywidendy 6-7 proc.)" - napisano w uzasadnieniu, dodając, że walory banku są obecnie wyceniane na poziomie 15-krotności oczyszczonych zysków, prognozowanych na 2018 r. oraz 13-krotności prognozowanych na 2019 r. To wycena na poziomie zbliżonym do średniej w grupie porównawczej.

Wycena Pekao na tle sektora (C/Z dla zysku, prognozowano na najbliższy rok)
Zobacz więcej

Wycena Pekao na tle sektora (C/Z dla zysku, prognozowano na najbliższy rok) Źródło: DM PKO BP

"Przy okazji publikacji wyników za 3 kwartał 2017, nowy zarząd banku ma przedstawić aktualizację strategii. Nie spodziewamy się istotnych zmian polityki banku. Naszym zdaniem, z uwagi na bardzo silną pozycje kapitałową, zasadne może być skoncentrowanie się na silniejszym wzroście akcji kredytowej (przy zachowaniu wysokich dywidend), co pozwoli na zutylizowanie nadwyżkowego kapitału oraz zwiększenie dźwigni, a przez to także zwrotu na kapitale" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO poleca Pekao