Czytasz dzięki

PKO TFI ma 1541 umów o zarządzanie PPK

opublikowano: 28-10-2019, 10:58

PKO TFI podpisało 1541 umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) - poinformował w poniedziałek prezes PKO TFI Piotr Żochowski. Dodał, że umowy podpisano z firmami zatrudniającymi w sumie ponad 1,1 mln osób.

"PKO TFI podpisało 1541 umów o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Obejmują one firmy, które w sumie zatrudniają 1,1 mln osób" - powiedział dziennikarzom Żochowski.

Piotr  Żochowski, PKO TFI
Zobacz więcej

Piotr Żochowski, PKO TFI Fot. ARC

Jak dodał, wśród zawartych umów 57 proc. to polskie firmy prywatne, 31 proc.- zagraniczne, a po 6 proc. - firny samorządowe i spółki Skarbu Państwa. Prezes PKO TFI przekazał, że umowy z nimi podpisali m.in.: Jeronimo Martins (Hebe, Biedronka, Hebe Apteki), Lidl, T-mobile, Play, Grupa Azoty, Allegro.

Do 25 października był czas na zawarcie umowy na zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z instytucjami finansowymi.

Jak poinformował Bartosz Marczuk z PFR, umowy podpisały niemal wszystkie z 3,9 tys. dużych firm. Na razie nie wiadomo jednak, jaki będzie stopień partycypacji pracowników w planach. Paweł Borys, szef PFR, liczy, że docelowo będzie do 40-50 proc.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Od 1 lipca tego roku jako pierwsze do systemu wchodzą największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Potem, co pół roku - do stycznia 2021 r. - system będzie wprowadzany w coraz mniejszych firmach.

Polski Fundusz Rozwoju, który jest odpowiedzialny za uruchomienie i wdrożenie PPK zakłada, że systemem docelowo zostanie objętych nawet 7-8 mln osób

Sprawdź program "Venture Capital Forum", 10 grudnia 2019, Warszawa >>

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, PAP

Polecane