PKO TFI wzmocniło szeregi

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 28-01-2015, 00:00

FUNDUSZE Z początkiem lutego na pokład bankowego TFI wejdzie Karol Chrystowski, który wcześniej zarządzał funduszami w Altus TFI.

Zatrudniony tam został na początku 2013 r., aby zarabiać na europejskich rynkach wschodzących — podobnie zresztą jak w Londyńskim Merrill Lynch i BlackRock, gdzie pracował przez 9 lat, zanim zdecydował się wrócić do Polski. Zarządzał wtedy funduszami akcyjnymi relatywnej i absolutnej stopy zwrotu, inwestującymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i regularnie uzyskiwał jedne z najlepszych stóp zwrotu w swojej kategorii. W Altusie kokosów nie zbijał. Flagowy Altus Absolutnej Stopy Zwrotu Nowa Europa FIZ w 2014 r., zamiast zyskać — stracił 1,2 proc., a od początku działalności, czyli przez ostatnie 2 lata, powiększył portfel o 7,2 proc. W PKO TFI Karol Chrystowski dołączy do zespołu zarządzania portfelami akcyjnymi. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO TFI wzmocniło szeregi