PKP Cargo o zakresie strajku

ISBNews
opublikowano: 14-12-2015, 07:47

Bezterminowy strajk generalny w PKP Cargo rozpocznie się w piątek, 18 grudnia br., o godzinie 9:00 od Zakładu Śląskiego i Zakładu Wschodniego, podała spółka, powołując się na informacje otrzymane od działających w spółce pracodawców, sporządzone i przekazane przez organizacje związkowe.

O godzinie 11:00 do strajku dołączy Zakład Południowy, a o 14:00 - Zakład Północny. W spółce funkcjonuje w sumie siedem zakładów.

"Ze względu na brak wiedzy o charakterze działań podejmowanych w przebiegu strajku generalnego, spółka nie jest w stanie oszacować potencjalnych skutków finansowych" - czytamy w komunikacie.

W czwartek Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy działający w PKP Cargo (KKPS) zawiadomił o wyznaczeniu daty rozpoczęcia kroczącego strajku generalnego na 18 grudnia.

Na początku listopada KKPS zawiadomił spółkę o zawieszeniu rozpoczęcia strajku generalnego do 9 grudnia. Wcześniej podawano, że strajk generalny w PKP Cargo rozpocznie się w poniedziałek, 9 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane