PKP Energetyka buduje poligon szkoleniowy

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 14-06-2018, 22:00

Spółka w rok dwukrotnie zmniejszyła liczbę awarii. Zamierza uczyć pracowników, by usterek było jeszcze mniej.

W PKP Energetyka dochodziło zazwyczaj rocznie do ponad 300 awarii. Spółka zainwestowała jednak w system nadzoru brygad trakcyjnych, a także wprowadziła zmiany organizacyjne, dzięki którym łatwiej jej przewidywać i zapobiegać albo usuwać usterki. Efekty już wydać.

— Zmniejszyliśmy liczbę awarii do 114 w ubiegłym roku. To spadek o 62 proc. w stosunku do 2016 r. Efektem jest ograniczenie spóźnień pociągówo 20 tys. minut — szacuje Leszek Hołda, członek zarządu PKP Energetyka.

Dodaje jednak, że już wdrożone rozwiązania nie pozwolą na utrzymanie równie dużej dynamiki spadku awaryjności. Dlatego spółka wdraża nowe pomysły, których celem jest ograniczenie usterek na sieci trakcyjnej.

— Budujemy poligon szkoleniowy w Słotwinach w pobliżu Koluszek — mówi Tomasz Besztak, dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju sieci w PKP Energetyka.

Zacznie działać już we wrześniu tego roku. Tomasz Besztak szacuje, że na poligonie ćwiczyć będzie ponad 1,7 tys. pracowników spółki. Skorzystać z niego mogą też pracownicy trakcyjni PKP Polskich Linii Kolejowych. PKP Energetyka zachęca także inne firmy zatrudniające takich fachowców do szkoleń na swoim poligonie. Zamierza również współpracować ze szkołami i organizować staże dla uczniów i studentów planujących pracę w sektorze energetyki kolejowej. © Ⓟ

PKP Energetyka zachęca także inne firmy zatrudniające takich fachowców do szkoleń na swoim poligonie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PKP Energetyka buduje poligon szkoleniowy