PKP: kolej na nieruchomości

ET
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Już tylko trzech konkurentów zabiega o względy PKP, które szukają partnera do inwestycji na działce przy katowickim Spodku.

Już tylko trzech konkurentów zabiega o względy PKP, które szukają partnera do inwestycji na działce przy katowickim Spodku.

W tym roku PKP sporo namieszają na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Mają do zabudowy kilka naprawdę atrakcyjnych działek, położonych w centrach największych miast. Żeby nie szukać daleko — przy ul. Roździeńskiego w Katowicach. Koleje przeszły właśnie do drugiego etapu wyboru inwestora dla ponad 70-arowej działki położonej obok Spodka. Do finału zakwalifikowały się trzy firmy: Hines Polska, Echo Investment i Atlas Estates. Zwycięzcę poznamy jeszcze w pierwszej połowie roku.

Do końca 2008 r. natomiast powinny rozstrzygnąć się negocjacje z inwestorami zainteresowanymi kolejną nieruchomością w Katowicach i rozległymi działkami w Warszawie. PKP chcą zbudować w stolicy dwa centra usługowo-handlowe, zlokalizowane przy dworcach Zachodnim i Wschodnim. Takie plany kolej ma też wobec rejonu katowickiego dworca. Obecnie trwa pierwszy etap rokowań z zainteresowanymi tą nieruchomością oraz terenami wokół Dworca Zachodniego w Warszawie. W przypadku Wschodniego na razie zbierane są oferty od potencjalnych inwestorów. Termin upływa na przełomie lutego i marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu